Baterie fotowoltaiczne dla domu

Jak działa domowa instalacja paneli fotowoltaicznych?

zasada działania instlacji pv on-grid

Instalacje paneli słonecznych można zamontować na dachu budynku mieszkalnego lub na gruncie niedaleko domu. Bateria słoneczna składa się z połączonych ze sobą modułów. Całość przy pomocy instalacji na prąd stały podłączona jest do serca systemu, inwertera fotowoltaicznego. Inwerter podłączony jest do tablicy rozdzielczej w budynku. Zbudowany jest w sposób umozliwiajacy synchronizacje z siecią przesyłową tak aby mógł zasilać urządzenia w domu, a w razie braku poboru oddawać nadwyżki energii do sieci zewnętrznej.

Projektujemy instalacje domowe tak aby jak najlepiej wykorzystać słońce i osiągnąć jak największą produkcje prądu. Ważne przy tym jest usytułowanie domu względem południa oraz nachylenie dachu. Do każdego rodzaju dachu wykorzystujemy dedykowany system montażowy który daje gwarancje prawidłowej i bezawaryjnej pracy paneli słonecznych. Okres użytkowania domowej elektrowni słonecznej planuje się zwykle na 25 lat, dlatego tak ważny jest każdy szczegół w całym procesie projektowania oraz instalacji.

 

 

Sprawdzone komponenty

REC solar panel REC
 • norweski producent
 • zoptymalizowane do warunków panujących w europie środkowej
 • wyższa wydajność przy zachmurzonym niebie
 • TOP 10 wśród światowych producentów
Canadian Solar panel canadian solar
 • niemiecki producent
 • najwyższa światowa jakość
 • wysoka wydajność
 • lider wśród europejskich producentów
 • 25 letnia gwarancja liniowego spadku mocy
Luxor solar panel fotowoltaiczny luxor mono full black
 • niemiecki producent
 • najwyższa światowa jakość
 • wysokowydajne ogniwa monokrystaliczne
 • wytrzymała rama alumionowa
 • atrakcyjny wygląd 100% czarne
   
LG SOLAR panel fotowoltaiczny LG NEON 2
 • koreańska marka znana na całym świecie
 • lider wśród światowych producentów
 • bezkompromisowa wydajnośc 315 W
 • atrakcyjny wygląd

Uzysk energetyczny i oszczędności

Produkcja energii z elektrowni fotowoltaicznejUzysk energetyczny zależy przede wszytkim od ilości promieni słonecznych docierąjacych do naszej instalacji. Miarą jest tu wartość natężenia promieniowania słonecznego wyrażona w W/m2 (watach na metr kwadratowy). Dla Polski średnia wartość promieniowania to ok 800 W/m2 a liczba godzin słonecznych to 1700 godzin. Średni uzysk enegertyczny z instalacji o mocy 1 kW w Polsce to ok 980 kw/h rocznie. Znaczenie ma tu ustawienie paneli słonecznych względem słońca. Już na etapie pojektowania szczegółowo wyliczamy prognozy produkcji energii elektrycznej w danym miejscu.

Produkowana energia zużywana jest przez użytkowników a jej nadmiar odprowadzony jest do sieci. Im więcej enrgii wykorzystywane jest w domu tym nasze rachunki za prąd stają się niższe. Teraz dzięki nowym przepisom niewykożystana energia z ogniw fotowoltaicznych trafiająca do sieci przesyłowej jest skupywana przez zakład energetyczny po średniej cenie hurtowej co dodatkowo powiększa zyski inwestora (ok 18gr za kw/h). Ponadto wprowadzono także możliwość rozliczania energii netto w okresach rocznych tzw NET-METERING. Polega to na bilansowaniu energii zużytej i oddanej do sieci w całym okresie 6 miesięcznym. Szacunkowy prognozowany zysk z zamontowanego systemu fotowoltaicznego można obliczyć kożystając z naszego kalkulatora.

Zapraszamy do kontaktu

Ochrona środowiska naturalnego

ekologiczne instalacjeFotowoltaika to ekologiczne, czyste, niewyczerpane żródło energii. Instalując na dachu elektrownie słoneczną dbasz o nasze środowisko redukując wykożystanie elektrowni węglowych. Tym samym zmniejszasz emisje gazów cieplarnianych i szkodliwych dla zdrowia substancji. Wytworzenie energii z przeciętnej mikroinstalacji PV o mocy 4kW skutkuje zmniejszeniem emiscji C02 do atmosfery o ok. 4 tony. Nie zaśmiecamy środowiska także zużytymi panelami, które w głównie wykonane są krzemu, aluminium i plastiku czyli z materiałów w pełni podlegajacych recyklingowi. Zachęcamy do promocji ekologicznego myślenia

Na dachu lub na gruncie

Baterie paneli słonecznych można zamontować na dachu domu lub na gruncie. Istotne jest aby dobór systemu montażowego pv przeprowadzić z najwyższą starannością. Wykonując konkretny projekt fotowoltaiczny kierujemy się idywidualną sytuacją, jaką zastaliśmy w budynku. Dobieramy dedykowany system montażowy do pokrycia dachu (dachówka, papa, blacha trapezowa, blachodachówka itd). Stawiając mikroelektrownie na gruncie najczęściej wykożystujemy stelaż wbijany lub osadzony na betonowych fundamentach. Współpacujemy z polskimi producentami systemów montażowych ogniw fotowoltaicznych. Systemy te zawsze posiadają gwarancję oraz atesty wytrzymałości i obciażenia śniegiem oraz wiatrem.

instalacja dachowa wolnostojąca instalacja

Proces inwestycyjny

rozpoznanie potrzeb

audyt fotowoltaiczny

projekt instalacji - oferta

podpisanie umowy

montaż instalacji pv

podłączenie do sieci

Finansowanie

finansowanie eko raty W ramach finansowania oferujemy możliwość zakupu urządzeń wraz z montażem w korzystnym systemie ratalnym EKO-RATY. Klient sam decyduje o wysokości raty i okresie spłaty. We wszystkich wariantach oferujemy 100% finasowania lub częściową wpłatę własną. Wraz z naszym partnerem Alior Bankiem proponujemy zakupy na raty bez prowizji z niskim oprocentowaniem już od 4,5% i maksymalnym okresie kredytowania nawet do 120 miesięcy. Zapraszamy.

 

Gwarancja i serwis

gwarancja baterie fotowoltaiczneFW Instal współpracuje z renomowanymi producentami i dystrybutorami urządzeń fotowoltaicznych. Wszystkie oferowane produkty posiadają wymagane w polsce atesty i normy. W naszej ofercie ogniw fotowoltaicznych znajduja się tylko te, gdzie producent daje co najmniej 10 lat gwarancji na wady oraz 25 lat gwarancji na uzyski mocy. Sprzedawane inwertery pv posiadają co najmniej 5 lat gwaracji z możliwoscią wydłużenia. Jako firma instalacyjna udzielamy 3 letniej rękojmi na wszystkie wykonane prace. Współpraca z nami daje pewność że w razie kłopotów nie zostaną Państwo sami i jakiekolwiek usterki zostaną szybko usunięte.